ďťż
ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i ...


ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i ...

Budrys - 2009-10-22, 18:05
Witam,
najkrócej jak mogę przedstawiam sprawę: Treniuję na siłowni 2,5 roku, nieprzerwanie celem jest masa mięśniowa, cel ten małymi krokami udaje się osiągać (podst. dane: wzrost 176cm, waga 82,5kg. 40cm. w obwodzie bicepsa, wiek 20 lat)
Od września z kolei równolegle trenuję MMA-dwa razy w tygodniu. Jaki jest problem?
-JAK OPTYMALNIE POŁĄCZYĆ OBA RODZAJE TRENINGÓW, w jakie dni co trenować, a kiedy dawać sobie przerwę...
Treningi MMA są póki co ukierunkowane na ostre podnoszenie wydolności organizmu, z drugiej strony walki w parterze-stały element treningu, pochłaniają sporo siły-o czym wie każdy kto to trenował. Jednym słowem dwa razy w tygodniu mam ostry ZAPIER*DOL któremu z trudem daję radę.
Do tego dochodzą treningi na siłowni-nie ma mowy bym z nich zrezygnował, a jest za wcześnie by cel-przyrost masy mięśniowej uległ zmianie. JAK WIĘC NAJLEPIEJ TO POŁĄCZYĆ ??
Do tej pory rozpiska wyglądała tak:

I tydzień ...... II tydzień
pon- mma ...... pon- mma
wt- grzbiet...... wt- grzbiet
śr- mma...... śr- mma
czw- wolne...... czw- wolne
piąt- naramienne ........ piąt- klata+tricepsy
sob- nogi+brzuch....... sob- bicepsy+przedramiona
niedz-wolne..... . niedz-wolne

Jak więc widać rozpiska rozkładała się na dwa tygodnie, ale dzięki temu trenuję wszystkie partie mięśniowe, MMA i mam dwa dni regeneracyjne na tydzień. Jednak mam obawy czy jeżeli trenuję większość mięśni raz na dwa tygodnie mogę realizować skutecznie program na masę mięśniową?
W skali makro trenuję 2 miesiące, robię tydzień przerwy od siłowni, znów 2 miesiące itd.
Proszę, uwzględniając bardzo dużą intensywność treningów MMA i jednocześnie fakt że nie chcę zrezygnować z treningów na masę mieśniową, o:
-skomentowanie mojej rozpiski rozciągającej się na 2 tygodnie
-przedstawienie dużych i małych poprawek,
-czy też wasze rozwiązania jeżeli jesteście w podobnej sytuacji (łączycie treningi walki z treningami na masę mięśniową)

Docenię każdą pomoc, bo o ile treningi MMA wychodzą mi nieźle, o tyle w treningach na masę mięśniową pojawił się lekki zastój/stagnacja, a to jeszcze na pewno nie czas by skończyć z tym rodzajem treningów...
michal_5_fcb - 2009-10-22, 19:37
Może TO będzie dobre? Jest tam przykładowy plan treningowy w połączeniu z SW także może to ci się przydać. Zobacz też inne plany z tego działu moze coś lepszego znajdziesz.Lucjusz1992 - 2009-10-22, 19:41
Zainwestuj czas na siłowni w trening przejściowy, idealnie spisze się tu FBW, po 4-6 tygodniowym makrocyklu możesz pozostać przy owym planie lub też zmienić go na Push&Pull. Obecna rozpiska jest słaba i owe plany będą wydajniejsze.

P.S Michał widzę ze mnie wyprzedził, plan Góra/Dół również będzie dobrą opcją pod zamianę.Fajters - 2009-10-22, 22:28
Skoro mma masz w poniedziałki i środy polecam Wtorek Czwartek Piatek a sobota i niedziela regeneracja : P w pon np Klatka Biceps Czwartek Plecy Barki a Piatek nogi triceps przedramie najlepiej łacz z brzuchem np w piatki bądź poniedziałki. Jakoś dasz rade:)
Killu - 2009-10-23, 12:57
Ja bym proponowal silownie robic we wtorek piatek i sobote.